« Ožujak 2024 »

Ekskurzija osmaša
Autor: Karmen Turk, 20. 5. 2015.

I ove školske godine ekskurzija učenika osmih razreda bila je u Slavoniji. Na put smo krenuli 6. svibnja uzbuđeni i radosni. Većini učenika ovo je bio prvi odlazak u ovaj kraj naše domovine.

Prvoga dana obišli smo Državnu ergelu u Đakovu, katedralu u Đakovu, prekrasan park i Korzo. Nakon dolaska u Vinkovce, smještaja u hotelu i večere prošetali smo gradom smještenim uz rijeku Bosut.

Drugoga dana krenuli smo put Osijeka. Iako je bilo jako toplo (a poneki su bili jaaaako umorni), vrlo smo pristojno i dostojanstveno razgledali Vukovarsku bolnicu, Dvorac Eltz, prošetali do križa na ušću Vuke u Dunav, obišli Memorijalno groblje i Ovčaru. Nakon Vukovara krenuli smo put Iloka, najistočnijeg mjesta Hrvatske. U Iloku smo pogledali dvorac Odescalchi, crkvu sv. Ivana Kapistrana i imanje Principovac.

Trećega dana dočekao nas je Osijek, prekrasan grad uz rijeku Dravu. Nakon razgledavanja centra, katedrale sv. Pavla i Tvrđe nastavili smo prema Parku prirode Kopački rit koji smo razgledali brodićem, uz vodstvo djelatnika Parka . Na brodu smo se malo odmorili i nakon toga razgledali Tikveš.  Ručali smo u slikovitom baranjskom selu Karancu.

S puta smo svi došli zadovoljni i puni pozitivnih dojmova, a ostalo je još mnogo toga u lijepoj Slavoniji u koju ćemo sigurno opet posjetiti u nekim budućim danima.

Foto galerija