« Ožujak 2024 »

Projekt "Moja škola" - otvoreni dan
Autor: Nataša Belić, 9. 6. 2015.

U srijedu, 3.lipnja obilježili smo Dan škole. Toga dana otvorili smo vrata svim zainteresiranim posjetiocima (čitaj: roditeljima, bakama, djedovima, tetama.....) i sa zadovoljstvom im  pokazali naše uratke. Svi učenici razredne nastave vrijedno su radili na projektu «Moja škola»

Klikom na opširnije pročitajte koliko su bili vrijedni!

Fotografirali i sve podatke o radu učenika i njihovih učiteljica prikupili su web novinari: Lana Milisavić, Mateo Rota, Tara Brleković i Noelle Kumarić

Foto-galerija

1.a       Crtali su i oslikavali školsku zgradu. Izradili matematičke puzzle na temu «Moja škola»

1.b       Crtali su školsku zgradu olovkom, pisali sastavke o školi. Podijeljeni u tri grupe gradili su školu od kutija, bojali školu nacrtanu od geometrijskih likova, ukrašavali pano slikama od kolaža

1.c       Oslikavali su školsku zgradu te postavili izložbu radova u učionici.

2.a       Izradili su slikovnicu pod nazivom «Stara dama i Teslići» na stranicama slikovnice pokušali su  dočarati svaku važniju prostoriju naše škole kao i školsko dvorište. Tekst slikovnice pisan je stihovima.

2.b       Izradili su slikovnicu koju su nazvali «Priča o školskom dvorištu» u kojoj su ispričali priču o želji za zelenim školskim dvorištem, a tekst popratili oslikanim ilustracijama.

2.c       Izradili su slikovnicu pod nazivom «Nikola Tesla» kroz koju su prikazali sve najvažnije događaje iz njegovog života. Uz slike i tekst pisana je i Braillevim pismom (za slabovidne i slijepe osobe).

3.a       Izradili su plakate i prezentacije, pisali pjesme,recitirali te se upoznali sa kulturno-povijesnim spomenicima  našeg grada i povijesti naše škole. Sve su to prezentirali učenicima 3.b i 3.c uškolskoj biblioteci. Izradili su i slikovnicu na istu temu.

3.b       Obradili su prošlost škole kroz likovno stvaralaštvo (poticaj su im bile slike V.Svečnjaka na ulazu u školu) tako što su slikali velike slike. Izradili su u crtežu i tekstu slikovnicu «Slobodne aktivnosti učenika 3.b». Oblikovali su u punoj plastici likove sa slika V. Svečnjaka u keramici. S roditeljima su organizirali radionicu oblikovanja glinom na temu «Ljeto».

3.c       Proučavali su pronađene materijale iz raznih izvora koji govore o prošlosti škole. Po grupama su izradili crtice, prema razdobljima izradili lentu vremena i iznijeli povijest škole pred roditeljima,bakama i djedovima.

4.a       Radili plakate na kojima su prikazali zanimljivosti iz života «Nikole Tesle» - djetinjstvo, izumi, o životu u Americi, citate i pjesme o njemu. Crtali su portrete Nikole Tesle, ugljenim štapićima.

4.b       Njihova tema je bio život Nikole Tesle od Smiljana do New Yorka te na kraju prezentacija svega. Nacrtali su Faradeyev kavez tušem te ga rekomponirali.

4.c       Izradili su plakate o životu Nikole Tesle te na taj način puno toga o njemu doznali.