Izložba "Zvučni vrt"
Autor: Nataša Belić, 16. 11. 2015.

U sklopu Revije lutkarskih kazališta, u galeriji „Kortil“, učenici naše škole posjetili su izložbu pod nazivom „Zvučni vrt“.  Zvučni vrt je interaktivna izložba glazbenih instrumenata slovenskog glazbenika i redatelja  Petera  Kusa. Radeći za kazalište za djecu shvatio je da takvi instrumenti mogu biti zabavni i sami po sebi, pa smo u njegovu zvučnom vrtu šetali između instrumenata oblikovanih od kamena, drva, keramike, plastičnih boca, vodovodnih cijevi.

Učenici i voditelji su uživali istražujući zanimljive instrumente, izrađene od prirodnih  materijala, stvarajući pritom na njima svoju vlastitu glazbu.

"Gledali smo instrumente koji su izgledali kao životinje i kukci. Prije nego što smo krenuli razgledavati instrumente poslušali smo priču o gradu bez zvuka. Instrumenti su bili napravljeni od drveta, cijevi, kože,riže, žica i metala. Neke smo instrumente čuli tako što smo bili tiho i slušali." Lucija i Dora (3.b)

Foto-galerija