« Ožujak 2024 »

Šarene vijesti u 2.b
Autor: Nataša Belić, 26. 11. 2015.

Što je vijest i zašto je važno da ona bude svježa i istinita, što radi novinar, kako je organizirana novinarska redakcija... samo su neka od pitanja na koja je učenicima 2.b odgovorila iskusna novinarka Koraljka Martić na zabavnoj i poučnoj novinarskoj radionici „Šarene vijesti“.

Uz to što su saznali puno toga o novinarstvu i vijestima, učenici su organizirali svoju malu razrednu redakciju. Odredili su i rubrike: obitelj, životinje, crtići i sport te se 'bacili' na pisanje svojih prvih vijesti. Da vijest mora odgovoriti na pitanja tko, što, gdje, kada i zašto, to je sada Teslićima itekako poznato, a kako su to prenijeli u svoje rukopise prosudite sami

Moja obitelj voli gledati crtane filmove u dnevnom boravku. Gledamo ih poslijepodne ili u podne. Tada smo skupa i zabavno nam je. (Sara Dorčić)

Moja obitelj je vesela. Svugdje i uvijek volimo biti zajedno. (Matea Kumarić)

Papiga Kroki voli povrtne kuglice. Jede ih u kavezu ujutro, popodne i navečer jer imaju salatu. (Katarina Hlača)

Moja papiga jako je pametna. Kod moje none se prije par mjeseci srušio se kavez i mogla je pobjeći, ali nije, nego je čekala nonu na stolu. (Dora Smokrović)

Zečići su izletili pod auto zato jer su bili neoprezni. Dogodilo se to na početku Gorskog kotara u deset sati ujutro. (Doria Đorđević)

Messi je skršio Ronalda u Madridu jučer u 19:17 sati. Želio je da Ronaldo ode na klupu.

Foto-galerija