Financiranje izrade projektne dokumentacije za energetsku obnovu 14 riječkih vrtića i škola sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost
Autor: Karmen Turk, 17. 12. 2015.

Ministrica graditeljstva i prostornoga uređenja Anka Mrak Taritaš, uručila je gradonačelniku Rijeke Vojku Obersnelu, u Salonu Grada Rijeke, 14 odluka o financiranju izrade projektne dokumentacije za energetsku obnovu riječkih vrtića i osnovnih škola sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Nakon uručivanja Odluka o financiranju, Ministrica graditeljstva i prostornoga uređenja Anka Mrak Taritaš posjetila je Osnovnu škola Nikola Tesla . Našoj školi je 5.studenoga 2015.  već dodijeljena Odluka o financiranju uređenja fasade i zamjene prozora također putem natječaja za poboljšanje energetske učinkovitosti zgrada. Ministrica Mrak-Taritaš je kazala kako je stoljeće u kojem živimo, stoljeće energetske učinkovitosti u kojem moramo smanjiti potrošnju energenata i biti odgovorni prema okolišu.

Grad Rijeka se dobro pripremio, na vrijeme se sa potpunom dokumentacijom javio na natječaj pa je ministrica izrazila zadovoljstvo da se od 33 donesene odluke o financiranju, njih čak 18 odnosi na školske i vrtiće objekte u vlasništvu Grad Rijeke. "Nakon što se odobrenim izradi potrebna dokumentacija, Grad Rijeka će imati gotove projekte kojima će se moći javiti na natječaj za financiranje obnove. A posao izrade projekata, kao i poslove kasnije obnove objekata koji će se prijaviti na natječaj, obavljat će domaće tvrtke pa se time potiče i razvoj te zapošljavanje“, kazala je Mrak-Taritaš.

Foto galerija