« Ožujak 2024 »

Mimovski dan-berači zvijezda
Autor: Karmen Turk, 1. 2. 2016.

Mimovci su obilježili pet godina rada u utorak, 26. siječnja. 2016.

Ujutro nas je posjetila ekipa HRT centar Rijeka i, za emisiju Dobro jutro Hrvatska, snimila prilog koji je vodila gospođa Klaudija Modrić Plantarić. Bio je to uvod u uzbudljiv dan, a prilog  možete vidjeti na internetu-You Tube).

Ostatak dopodneva pripremali smo se u školskoj knjižnici za večernje druženje; još jedanput smo ponovili naše predstavljanje, dogovorili detalje oko ulaska u kazalište.

Navečer, u 19 sati okupili smo se ispred zgrade HNK Ivana pl. Zajca. Mimovcima su se pridružili roditelji te gosti: ravnateljica škole Tatjana Bandera-Mrakovčić, dr.sc Karol Visinko, red. prof. Filozofskog fakulteta  u Rijeci i učiteljice iz naše škole.

Proslava obljetnice započela je gledanjem predstave San ivanjske noći, neoklasičnim baletom u koreografiji Lea Mujića, s glazbom  američkog skladatelja Phillipa Glassa, a u izvedbi riječkog baletnog ansambla. Predstava nas je oduševila. Bilo je to ono što nam je trebalo u ovaj naš dan: manifestacija ljubavi i emocija.

Nakon predstave otišli smo s uzvanicima i roditeljima u foaje kazališta gdje smo nastavili s druženjem. Čestitarima su se pridružili gospodin Marin Blažić, direktor opere HNK, gospođa Ana Miljanović iz propagande te roditelji naše mimovke Ariane, članovi baletnog ansambla Irina i Andrei.

Mimovci su pozdravili prisutne i predstavili se na osam jezika. Glazbenici su izrazili želju podariti nekoliko glazbenih minuta pa smo uživali u izvedbi klasične glazbe na klavijaturama, saksofonu, klarinetu i gitari.

Vrhunac druženja, kako je to uobičajeno za rođendan, bio je rezanje rođendanske torte. Uz slastice i razgovor, družeći se s roditeljima i gostima, vrijeme je proletjelo. Bio je to peti rođendan. Za pamćenje.

Zahvaljujemo svima u HNK Ivana pl. Zajca koji su nam omogućili našu proslavu u njihovom prostoru, zahvaljujemo im na podršci i suradnji, razumijevanju i omogućavanju  posjeta predstavama koje nas svaki put iznova obraduju.

Zahvaljujemo roditeljima koji nas podržavaju u našem radu, koji su nam omogućili slatku zakusku nakon predstave. Zahvaljujemo dr.sc. Karol Visinko  na cvijeću i  čestitki te na potpori koju nam pruža u našem radu. I naša ravnateljica pomaže našoj skupini, podržava nas i prati naš rad. Stoga joj zahvaljujemo.

Za mimovce napisao David Miharija, snimke napravio mimov fotograf Niko Merlak.

Foto galerija