Nisam ti rekla…
Autor: Karmen Turk, 22. 2. 2016.

U ponedjeljak, 15. veljače 2016. godine u 17 sati održana je promocija knjige „Nisam ti rekla“ autorice Rosie Kugli. Promociji su prisustvovale ravnateljica Tanja Bandera-Mrakovčić, dipl. uči., mr.sc Orjana Marušić Štimac, učenici projekta „Građanin“  te članovi kazališno-glumačke grupe MIM.

Prije početka predstavljanja knjige gospođa Andreja Silić Švonja, iz Gradske čitaonice, a koja je koordinirala organizaciju događaja, pozdravila je sve prisutne.

Kako se tema knjige odnosi na problem ovisnosti o alkoholu, drogama i tabletama, susret je organiziran kao tribina, a uz moderatora iste, prim. dr. Vladimira Sabljića  i dr. Tomislava Lesicu, psihijatre iz Klinike za psihijatriju  KBC-a Rijeka u raspravi su sudjelovale  i dr. Karmen Jureško, voditeljica Centra za mentalno zdravlje i liječenje ovisnosti PGŽ te naša psihologinja mr.sc. Orjana Marušić Štimac.

Tribini su prisustvovali profesori i učenici Medicinske škole Rijeka.

Mimovci su, na samom početku, čitali ulomke iz romana. Vrlo dojmljiv i nadasve intrigantan tekst uveo je publiku u raspravu koja je  zaključena nadom da je i ova knjiga dobar način da se mladima ukaže na probleme ovisnosti koje, nažalost,  mogu završiti tragično.

David Miharija, 8.c