« Ožujak 2024 »

'Pčelica Maya putuje svijetom'
Autor: Nataša Belić, 27. 2. 2016.

1. b razred sa svojim učiteljicama Nives i Sunčicom sudjelovali su u još jednom projektu Etwinning-a. Projekt se zove Maya the Bee travels around the world (Pčelica Maya putuje svijetom). Od 15.2. do 19.2. gost našeg razreda bila je pčelica Maya. Iz grada na Dunavu stigla je na obale Jadranskog mora u grad Rijeku. Zadatak nam je bio pokazati Mayi našu školu i okolicu naše škole (Stari grad). Otišli smo u šetnju te smo Mayi pokazali: Crkvu Uznesenja Marijina i Kosi toranj, preko Jelačićevog trga i Ulice Ante Starčevića stigli smo na Korzo. Za uspomenu smo se  fotografirali te nastavili prema jednom od simbola Rijeke, Gradskom tornju. Prošli smo ispod Gradskog tornja i došli na Koblerov trg na kojem je u prošlosti bila tržnica i gdje se stoljećima odvijao javni život Rijeke. S Majom u društvu stigli smo do riječke katedrale, crkve sv. Vida. Ispred riječke katedrale završili smo naše kratko putovanje kroz Stari grad i vratili smo se u našu školu.

Maya je bila na svim predmetima. Maya se jako razveselila kad smo preko Skype-a nazvali njezin 1.a razred OŠ Blago Zadro iz Vukovara. Ispričala im je kako joj je u Rijeci te što je sve naučila i vidjela. Najviše joj se svidjelo na ručku. Pozdravili smo se s Mayom i poslali smo je na daljnje putovanje u Foču u BiH.

Foto-galerija