Obljetnica 100.godišnjice od izlaska knjige “Priče iz davnine” Ivane Brlić Mažuranić
Autor: Nataša Belić, 16. 11. 2016.

O književnici Ivani Brlić Mažuranić nije potrebno puno pisati, njena djela, njene priče i bajke same govore o njezinoj veličini. Ove godine obilježava se 100.godina od izlaska knjige “Priče iz davnine”,  koja se smatra najboljom zbirkom bajki u hrvatskoj književnosti, kako dječjoj, tako i onoj za odrasle.

Učenici 4.a i 4.b razreda obilježili su taj važan događaj!

Najprije su pročitali knjigu te ju na satu lektire vrijedno obradili, zatim su pogledali predstavu “Šuma Striborova” u Gradskom kazalištu lutaka (u sklopu 21.revije lutkarskih kazališta) te pogledali istoimeni animirani film u Mini Art-kinu.

Evo nekih njihovih doživljaja:

Lutkarska predstava jako mi je zanimljiva jer ima poruku iz nje se može puno naučiti. Priča je takodjer zanimljiva, ali se malo razlikuje od predstave. Animirani film je šaljiv. Draži su mi film i predstava od knjige jer se gledaju, a knjiga se čita.

Mara Crnković, web novinarka

Predstava mi se više svidjela od filma jer su likovi bili neobično prikazani. Nije mi se svidjelo kad je snaha izbacila staru majku iz kuće.

Aleksandar Polh, web novinar

Svidio mi se film jer je potpuno pratio priču. Predstava mi se malo više svidjela od filma jer su likovi iz priče bili predmeti, što je vrlo neobično. Nije mi se svidjelo kad su glumci mijenjali boje pozadine.

Gal Bobinac, web novinar

Najviše mi se svidio film jer je bio zanimljiv i najjasnije dočaran, osim što je bio prekratak. U predstavi mi se nije svidjelo što su likovi bili predmeti, pa na početku nisam shvatio da predstavljaju likove iz priče. U priči mi se sve svidjelo.

Leon Uzelac, web novinar

Najbolja mi je knjiga jer je zanimljiva, zabavna i ima pouku. Film mi se ne svidja jer su likovi u boji.

Maro Miknić, web novinar