Izlet učenika 5.abcd u Istru
Autor: Karmen Turk, 9. 6. 2017.

Na jednodnevnu izvanučioničku nastavu u organizaciji agencije C.Z. Dante tours d.o.o, krenuli smo 12.svibnja 2017. godine u 8,00 sati s Jelačićevog trga. Na izlet je krenuo 91 učenik 5.abcd razreda, njihove razrednice Ivona Lambaša (5.a), Matea Orlić (5.b),Ivana Kasunić (5.c), Anita Afrić (5.d), te profesorica Asja Matešić i profesor Vanja Burić.

Prvo odredište bio je grad Labin, točnije Narodni muzej grada Labina gdje nas je kroz muzej proveo stručni vodič pričajući zanimljive povijesne činjenice. Prošetali smo muzejem i razgledali muzejske eksponate koji svjedoče davnom vremenu. Najzanimljiviji dio muzeja bila je replika rudarskog okna. Svi zajedno smo prošetali kroz okno koje podsjeća na bogatu prošlost labinskih rudnika.

Nakon razgleda muzeja  prošetali smo starim dijelom grada Labina i uživali u prekrasnom pogledu sa vidikovca.

Izlet smo nastavili prema selu Feštini gdje smo posjetili Feštinsko kraljevstvo. Dolaskom u Feštinsko kraljevstvo  razgledali smo špilju koja oduševljava ljepotom raznolikih oblika među kojima se posebno ističu: „čarobnjakov šešir“, „kula babilonska“ i ogromna „šišmiševa krila“. O nastanku špilje i oblika koji je karakteriziraju informirao nas je gospodin Aldo, vlasnik imanja na kojem se špilja nalazi. Učenici su po razredima odlazili na razgledavanje, a nakon toga imali su slobodno vrijeme za igru i zabavu na velikoj livadi koja se nalazi u blizini špilje.

Poslijednje odredište bio je grad Rovinj. Nakon Feštinskog kraljevstva krenuli smo prema Rovinju. Dolaskom u grad prošetali smo rivom i uspeli se do crkve Sv.Eufemije. Nakon posjeta crkvi prošetali smo i razgledali znamenitosti grada: Trg Valdigora, Bregovita ulica, Grisia, Barokna vrata – Balbijev luk, toranj sa satom i lavom Sv. Marka.

Uslijedilo je slobodno vrijeme za individualne programe.

U kasnim popodnevnim satima krenuli smo prema Rijeci.

Umorni, ali puni prekrasnih dojmova i u pozitivnom ozračju vratili smo se u Rijeku u 20,00 sati.

Razrednice 5.abcd

Fotogalerija