« Ožujak 2024 »

Projekt "Slikovnica moga zavičaja, grada i razreda"
Autor: Nataša Belić, 25. 2. 2019.

Članak u Novom listu napisala je novinarka Karolina Krikšić Vidas

Učenici 2.b razreda uključili su se u projekt eTwinning portala pod nazivom "Slikovnica moga zavičaja,grada i razreda". U projektu učenici drugih razreda iz raznih krajeva naše domovine, stvaraju slikovnicu svoga zavičaja. Svoje vršnjake upoznaju slikom i riječima o školi koju pohađaju, kako izgleda njihov nastavni i radni dan, koje hobije imaju, čime se vole baviti, koje su zanimljvosti i običaji rodnog grada i zavičaja. Nakon tri tjedna, koliko slikovnica ostaje u razredu, šalju je poštom vršnjacima iz raznih krajeva Republike Hrvatske. “Slikovnicu” prati i medvjedić Tedi (maskota), koji provodi vrijeme s učenicima u razredu i obilascima. Uz pomoć ovog projekta upoznavanje različitih zavičaja RH (kao temeljnog cilja nastave PID-a) odvija se na jedan drugačiji, zanimljiviji način.

U projekt su se uključili u listopadu 2018., a realizacija projekta odvijala se od 14.siječnja do 7.veljače 2019.

Učenici 2.b razreda, u društvu medvjedića Tedija, riječima , crtežima i fotografijama, vrijedno su predstavili svoj razred, školu, svoj grad i zavičaj.

Budući da su učenici drugih razreda  planirali program Škole u prirodi realizirati u Fužinama upravo u terminu kada je “Slikovnica” trebala poštom putovati u 2.razred OŠ Ivanke Trohar, razredne učiteljice dogovorile su da primporedaju obave “uživo”.

Učiteljica Elvira Burić i njezinih 5 učenika s nestrpljenjem su dočekali svoje vršnjake iz Rijeke, a još više medvjedića Tedija. Nakon što je ravnateljica škole Jasna Štimac, toplo i srdačno pozdravila sve drugaše iz Tesle, sudionici projekta odvojili su se u njihovu učionicu. Teslići su svoj rad predstavili usmenim izlaganjem, listajući stranice “Slikovnice”, a sve to pod budnim okom medvjedića Tedija, sad već u rukama malih Fužinaraca. I oni su  ukratko predstavili sebe i svoje mjesto. Slijedilo je kratko čašćenje uz sok i kekse, a učiteljice su se složile da je “živa riječ” i osobni kontak dragocjeniji od moderne tehnologije. Ovo je do sada bio jedini ovakav način predaje slikovnice u navedenom projektu.

Članak na web stranici OŠ Ivanke Trohar

Nataša Belić