INFORMACIJE VEZANE ZA UPIS DJECE U PRVI RAZRED OŠ NIKOLA TESLA ZA ŠKOLSKU GODINU 2021./2022.
Autor: Karmen Turk, 8. 1. 2021.

Sukladno javnom pozivu Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske Županije obavještavamo Vas da će se u razdoblju od 25.01. do 29.01.2021. godine provoditi predbilježbe za upis u prvi razred djece rođene od 01. travnja 2014. godine do 31. ožujka 2015. godine, prema upisnim područjima za svaku osnovnu školu, a prema prijavljenom mjestu prebivališta odnosno boravišta djeteta.

Ukoliko prema mjestu prebivališta dijete ne pripada upisnom području OŠ Nikola Tesla potrebno je prijavu kao i postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta obaviti u školi kojoj dijete pripada. Osnovnoj školi Nikola Tesla dostavit ćete iste podatke prijave s napomenom kojoj školi dijete pripada. Upis u OŠ Nikola Tesla moći će se realizirati na samom kraju upisnog postupka uz dostavljen Obrazac 5 (Potvrda o spremnosti za polazak u školu).

Prijava treba sadržavati:

• Ime i prezime te OIB djeteta, adresa prebivališta
  • Preslika/fotografiju osobne iskaznice roditelja/staratelja ili potvrdu o promjeni mjesta prebivališta/boravišta
  • Adresu elektroničke pošte i brojeve telefona/mobitela oba roditelja
  • Zamolba za upis/predbilježbe učenika s drugog upisnog područja u OŠ Nikola Tesla
  • Napomenu ukoliko se radi o djetetu s teškoćama u razvoju
  • Napomenu o školi kojoj dijete pripada po mjestu prebivališta (ukoliko dijete adresom prebivališta/boravišta ne pripada upisnom području OŠ Nikola Tesla)

Prijave se šalju isključivo na e-mail upisi.os.ntesla@gmail.com ili putem telefona 091 21 21 204 od 25. siječnja do 29. siječnja 2021. godine.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodit će se u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja tekuće godine.

Škola će na priložene kontakte roditeljima/skrbnicima pravovremeno dostaviti termine pregleda u školskoj ambulanti te psihologijskog ispitivanja spremnosti za polazak u školu. Isti će se realizirati sukladno aktualnim epidemiološkim mjerama.

U privitku obavijesti nalazi se Informativni obrazac kao i obrasci zahtjeva za prijevremeni upis i privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole (oba zahtjeva upućuju se Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje, Riva 10, Rijeka.) dokumenti u kojima je detaljno pojašnjen pristup upisa u 1. razrede osnovne škole.