« Ožujak 2024 »

Erasmus+ projekt InAMath - An interdisciplinary aproach to mathematical education
Autor: Andrea Kancijanić, 14. 7. 2021.

Krajem veljače u sklopu Erasmus+ projekta InAMath – An interdisciplinary approach to mathematical education naše učiteljice razredne nastave sudjelovale su u nizu radionica i edukacija organiziranih na Odjelu za matematiku Sveučilišta u Rijeci koje su bile za većinu sudionika bile održane online zbog epidemioloških mjera.

Od 16. lipnja do 19. lipnja 2021. godine proveli smo u Kopru, Slovenija gdje je održan drugi niz radionica u sklopu projekta, ali ovaj put uživo.

U ovom sklopu edukacije dobili smo puno informacija o školskom sustavu u Sloveniji, načinu rada u razrednoj nastavi te nacionalnim ispitima koji se provode u slovenskim školama.

Drugi dan smo proveli u Osnovnoj školi heroja Janeza Hribarja u mjestu Stari Trg pri Ložu gdje smo cijeli dan proveli u učionicama s učiteljima promatrajući njihove načine rada u razrednoj nastavi te jednom 7. razredu. Skupili smo puno iskustva i ideja koja ćemo sigurno moći primijeniti u našoj nastavi ili sklopu projekta.

Treći dan smo proveli na Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta gdje smo kroz predavanja dobili uvid u još nekoliko lijepih primjera međupredmetnog povezivanja u prakse.

Posljednjeg dana smo održali drugi Transnational Project Meeting (TPM) gdje je pretežno bila riječ o rezultatima provedene ankete te zaključcima na temelju rezultata kao i budućim planovima.