Obavijest o početku nastavne godine
Autor: Karmen Turk, 1. 9. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji,

za nekoliko dana počinje nastava i veselimo se povratku učenika u školske klupe. Vjerujemo da ste se odmorili i proveli ugodno ljeto.

Početak školske godine organiziran je sukladno uputama epidemiologa.

Osnovna škola Nikola Tesla raditi će po uobičajenom rasporedu. Nastava će se odvijati u jutarnjoj smjeni, a cjelodnevni odgojno-obrazovni rad organiziran je uobičajeno.

Prvi nastavni dan, 6.rujna 2021. godine:

Učenici od 5.-8. razreda  dolaze u školu u 8,00 sati osim učenika 5.d (novi učenici) koji dolaze u 8,15 i razrednica će ih sačekati ispred škole. Svi ulaze u školu na prednja vrata po principu protočnosti. Ne okupljaju se ispred škole već ulaze u svoje učionice. Razrednici će poslati obavijest u kojoj učionici će biti njihov razred , a dežurni učitelji će ih usmjeriti.

Učenici od 5.-8. razreda prilikom ulaska u školu i prolaska zajedničkim prostorima (hodnicima, sanitarnim čvorovima) trebaju nositi zaštitne maske. Potrebno je donijeti školsku torbu radi preuzimanja udžbenika. Sve dodatne informacije vezane uz nastavu učenicima će prenijeti njihovi razrednici.

Učenici od 2.-4. razreda dolaze u školu u 9,00 sati. Prilikom dolaska odlaze u svoje učionice. Učiteljice će poslati obavijest u kojoj učionici je njihov razred, a dežurni učitelji će ih usmjeriti. Potrebno je donijeti školsku torbu radi preuzimanja udžbenika

Učenici 1.razreda dolaze  u pratnji roditelja u 10,00 sati na „stražnji“ ulaz u Školu (ulaz se nalazi uz 1. policijsku postaju, kroz mali tunel).

Prvi nastavni dan za sve učenike od 1.-8. razreda traje cca jedan nastavni sat.

Od utorka, 7.rujna nastava će se odvijati po redovnom rasporedu. Cjelodnevni odgojno-obrazovni rad započinje s radom od 8-16  od utorka 7.rujna.

Roditelji su dužni povremeno mjeriti tjelesnu  temperaturu djetetu te posebno svaki put prilikom znakova koji mogu upućivati na povišenu temperaturu poput malaksalosti, umora, gubitka apetita, neuobičajene pospanosti, crvenila ili bljedila u licu staklastih ili suznih očiju, glavobolje i trbuhobolje te znakova respiratorne bolesti (kašalj, curenje nosa,  grlobolja, bol u uhu). U slučaju povišene temperature dijete ne smiju dovoditi u školu već telefonski ili na dogovoreni način učiteljicu ili razrednika/cu obavijestiti o tome.

Radi epidemioloških razloga roditelji ne ulaze u školu (osim po dogovoru).

Izazovi se nastavljaju i u ovoj školskoj godini, ali imamo iskustva pa sam sigurna kako ćemo  dobrom suradnjom imati još jednu uspješnu školsku godinu.

Ravnateljica