Aromatska radionica
Autor: Karmen Turk, 15. 10. 2013.

Manja skupina učenika naše škole, okupljena u aromatskoj radionici, izrađivala je aromatske pripravke koji se koriste u aromaterapiji, ali i kao osvježivači zraka u zatvorenim prostorima. Učenici su za izradu ovih pripravaka koristili organska eterična ulja pinije, čajevca, ružmarina i lavande, biljni glicerol i vodu. Vrlo preciznim mjerenjem i doziranjem nabrojanih sastojaka, učenici su izradili osvježivače zraka koji osim što ugodno mirišu i osvježavaju prostor, djeluju protubakterijski, protuvirusno i imaju relaksirajuća svojstva. Pozitivno djeluju na raspoloženje, a djeluju i kao repelenti. Pripravci su ekološki i ne zagađuju okoliš.

U radionici su sudjelovali: Lea Galijašević, 6.c

Irma Muminović, 6.c

Almedina Hodža, 6.c

Vana Trkulja, 6.c

Ivan Pandžić, 6.b

Paola Pavličić, 5.a

Mia Forempoher, 5.a

Voditeljica radionice bila je učiteljica glazbene kulture Mirjana Cerić, a atmosfera tijekom trajanja radionice bila je vedra, intrigantna, poučna i vrlo mirisna.

Fotogalerija