"Mala sirena" u HKD-u
Autor: Nataša Belić, 3. 6. 2014.

Plesna radionica M ove je godine pripremila plesnu glazbenu priču Mala sirena, a bila je prikazana u HKD-u na Sušaku. Dvije učenice naše škole, Marija Kapović iz 1.b i Lea Brleković iz 3.a, nastupile se u prekrasnoj glazbenoj priči! Njihovi prijatelji iz razreda pogledali su predstavu.
U predstavi su nastupila djeca od 3 godine nadalje, Lana Gržetić i gosti HNK, Laura Orlić, Andrei Koteles, Joseph Cane.
Predstava je namijenjena djeci i svim ljubiteljima baleta.
Cijela predstava bila je ispričana plesom u pratnji glazbe. Mala sirena zvana Ariela zaljubila  se u princa s kopna i poželjela je imati noge. Želju joj je ostvarila zla vještica Ursula, ali pod uvjetom da joj da glas. Želja joj se ostvarila i konačno je vidjela princa Erika. Pošto nije imala glas nije mogla pričati pa ju  je princ zamijenio s njegovom budućom nevjestom. Njen se otac Triton naljutio jer se družila s  princom koji je s kopna, a sirene ne smiju ići na kopno niti se zaljubiti u čovjeka. Priča ima sretan završetak, a Erik i Ariela živjeli su sretno do kraja života.

WEB-novinarke:Dinora, Lea i Lara

Foto-galerija