Likovni natječaj Crvenog križa Slovenije i OŠ Ivana Tavčarja, Gorenja vas
Autor: Karmen Turk, 9. 3. 2015.

Na likovnom natječaju Crvenog križa Slovenije i Osnovne škole Ivana Tavčarja, Gorenja vas 1. mjesto u kategoriji dobila je Lucija Brajković, mentor Ivan Mrakovčić. Priznanja za svoje radove dobile su i Ana Pečarić, mentor Ivan Mrakovčić i Dunja Zadravec, mentorica Svijetlana Brnabić.

Natječaj se organizira po peti put i ove je godine postao međunarodnim jer su osim učenika iz Slovenije učestvovali učenici iz Nizozemske, Luksemburga i Hrvatske. Odazvali smo se pozivu organizatora i prisustvovali svečanosti u Osnovnoj šoli Ivana Tavčarja. Domaćini su nas iznimno toplo i gostoljubivo dočekali. Prisutne je pozdravio načelnik općine Nova vas gospodin Milan Čadež,  savjetnica za likovnu kulturu Zavoda Republike Slovenije za školstvo gospođa Marjeta Kepec,  tajnica Crvenog križa Slovenije gospođa Milena Miklavčič i u ime domaćina gospođa Jana Rojc, zamjenica ravnatelja škole.

Na natječaj je pristiglo 508 radova iz 48 škola i Lucijin rad je osvojio prvu nagradu. Osim priznanja i prigodnih poklona Lucija je dobila i vikend boravak za cijelu obitelji Debelom rtiču u Ankaranu, Slovenija. Jako smo ponosni na taj uspjeh. Čestitamo Luciji, Ani i Dunji kao i učiteljima Svijetlani i Ivanu!

Foto galerija