Državno natjecanje „Čitanjem do zvijezda“
Autor: Karmen Turk, 11. 5. 2015.

Dana 24. travnja 2015. godine u srednjoj školi u Čakovcu održano je natjecanje pod nazivom „Čitanjem do zvijezda“. Sudjelovali su učenici viših razreda osnovnih škola s područja čitave Republike Hrvatske. Ukupno 20 ekipa, s po tri člana, borilo se u znanju i kreativnosti. Zadatak je bio čim bolje i preciznije savladati sadržaj knjiga: „Zagrebačka priča“ Blanke Dovjak-Matković, „Pokajnik“ Milene Mandić i „Moja slavna prijateljica“ Ivane Guljašević. Natjecatelji Osnovne škole „Nikola Tesla“ bili su: Ana Pečarić (7. b), David Stojaković (7. c) i Vita Pervan (6. b). Na natjecanju su sudjelovali pod kodnim imenom „Protivnici“. Pod mentorstvom prof. Irene Peić, a uz prijateljsku pomoć „Školske knjige“, „Protivnici“ su pokazali svoje znanje. Iako je privremena ljestvica poretka donijela informaciju da smo na 9. mjestu, situacija se promijenila: nažalost, nakon utvrđivanja pogrešaka u ispravljanju, vraćanja bodova (ali i oduzimanja nekima), ostali smo zakinuti za informaciju o konačnom poretku. Nagrade su podijeljene prvim trima školama, a mi s pravom imamo razloga vjerovati da smo na listi uslijedili odmah poslije.

Navedeno natjecanje bilo je prilika za upoznavanje s gradom Čakovcem, za druženje s osnovnoškolcima iz ostalih županija Lijepe Naše te za razgovor zajedničko fotografiranje s poznatom hrvatskom književnicom Sanjom Pilić.

S nestrpljenjem čekamo natjecanje sljedeće godine!

Vita Pervan, 6.b

Foto galerija