Rimski dan u Rijeci
Autor: Nataša Belić, 8. 6. 2015.

U subotu, 6.6.2015. u sklopu obilježavanja rimskog dana u Rijeci i dio naših učenika od prvog do četvrtog razreda sudjelovao je u radionicama organiziranim na različitim lokacijama u gradu. Nakon što smo se okupili ispred naše škole, otišli smo do Bazarigovog prolaza i tamo je djeci bilo objašnjeno što će sve raditi. Bili su podijeljeni u tri grupe te se tako rotirali dodavajući se loptom, čitajući o junacima dalekog Rima te ih bojali na bojankama ili crtali sami i bacanjem kamenčića - tko će dalje. Na kraju programa djeca su vidjela rimske vojnike, sa štitovima te su im pokazali kako su napadali u prošlosti, noseći koplje i štitove. Prije povratka pred školu djeca su u dvije grupe odigrala igru graničar. Pobjednička ekipa je dobila predviđene nagrade, a druga ekipa utješan lovorov vijenac oko glave s kojima smo se vratili do škole, gdje su djecu dočekali roditelji. Dječicu, Rimljane i Rimljanke budnim okom pazile su učiteljice Jelena, Martina i Anamarija i učitelj Vedran!

Tekst pripremila učiteljica Jelena Jukić

Foto-galerija

Rimski dan u Rijeci
Autor: Nataša Belić, 8. 6. 2015.

Tekst pripremila učiteljica Jelena Jukić

Foto-galerija