53. revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece
Autor: Andrea Kancijanić, 5. 10. 2015.

U Rijeci je od 30. rujna do 3. listopada 2015. trajala 53. revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece, jedina manifestacija u Hrvatskoj posvećena isključivo osnovnoškolskom filmu.

Iduća će se revija održati u listopadu 2016. u Makarskoj.

Tijekom 4 dana revije i 7 revijskih projekcija u Art- kinu prikazano je ukupno 92 filma. U popodnevnim satima 1. i 2. listopada održane su filmske radionice za sudionike revije te zainteresirane učenike škola grada Rijeke. Radionice su održane u prostorima naše škole. Teme radionica bile su: Jednominutni film, Film u jednom kadru, Optičke igračke i Filmska kritika.

Najbolje filmove odabrao je stručni ocjenjivački sud čiji su članovi hrvatski filmski djelatnici, međunarodni dječji žiri te žiri sastavljen od učenika riječkih osnovnih škola. Članovi dječjeg žirija bili su i naši učenici: Marko Mijajlović, 8.b; Nikola Borčić, 8.c; Andrej Purković, 8.c; Stribor Del Vechio, 6.c; Petar Dušević, 6.c i Vid Ivančić, 6.c.

U radionici Jednominutnog filma sudjelovali su Eva Tomljanović, 5.b; Lara Desnica, 5.b; Dinora Stipaničić, 5.b; Leonarda Mandić, 5.b; Noelle Kumarić, 5.b i Ema Juriša, 5.c.

U grupi autora prošlogodišnjeg pobjednika Revije bili su i Sven Mišković, 8.c te David Stojaković, 8.c. Njima je pripala čast otvoriti festival.

53. revija hrvatskog filmskog stvaralaštva djece
Autor: Andrea Kancijanić, 5. 10. 2015.

Iduća će se revija održati u listopadu 2016. u Makarskoj.