U ozračju adventskog slavlja- svečanost kazališta, obitelji i škole
Autor: Nataša Belić, 23. 12. 2015.

Četvrtu godinu zaredom u OŠ Nikola Tesla organiziramo Obiteljski dan kazališta. Ove godine odlučili smo proslaviti ga u posljednjem tjednu Adventa: u našem HNK Ivana pl. Zajca pogledali smo baletnu fantaziju Orašar.

Organizaciju svake godine izvršava kazališno-glumačka skupina MIM. Pripreme su počele dosta ranije: trebalo je sve dogovoriti i u kazalištu i u školi. Uz veliku podršku ravnateljice i učiteljica razredne nastave, učenici svih razreda pozvali su članove svoje obitelji na predstavu. Pozivu su se odazvali i učenici i učitelji  s obiteljima pa nas se u utorak, 22. prosinca 2015., ispred kazališne zgrade našlo 480.

Uzbuđenje se osjećalo kod svih, posebno kod najmlađih. Nakon što smo sjeli na mjesta i nakon objave o početku predstave, pozdravio nas je dirigent, gospodin Igor Vlajnić. Zahvalio nam je na dugotrajnoj suradnji i zaželio nam najljepše želje o blagdanima. Mimovci, Vedrana i Ivor Vid, podarili su cvijeće i najljepše želje gospodinu Vlajniću, svima zaposlenicima HNK Ivana pl. Zajca, obiteljima, učenicima, učiteljicama i učiteljima.

Svjetla su se ugasila i počeo je praznik plesa i glazbe. Orašar, baletna izvedba na glazbu Čajkovskoga, nikoga nije ostavila ravnodušnim. Uživali smo u plesu, glazbi, scenografiji i kostimima. Vrijeme trajanja predstave prošlo je vrlo brzo i nismo ni primijetili da su dva sata proletjela poput zvijezde padalice. Bio je to jedan od najljepših kazališnih doživljaja.

Zahvaljujemo HNK Ivana pl. Zajca na svemu što su nam omogućili, na plakatu koji su otiskali za nas, zahvaljujemo ravnateljici, obiteljima, učiteljicama i učiteljima i želimo im sretan Božić i veselu novu 2016. godinu.

Članovi kazališno-glumačke skupine MIM

Foto-galerija

U ozračju adventskog slavlja- svečanost kazališta, obitelji i škole
Autor: Nataša Belić, 23. 12. 2015.

Članovi kazališno-glumačke skupine MIM

Foto-galerija