Glazbeno-poetska večer "Tragom malog princa"
Autor: Nataša Belić, 23. 12. 2015.

U ponedjeljak 14. prosinca u našoj je školi održana glazbeno-poetska večer pod naslovom „Tragom Malog princa“ koju su organizirali profesori Sanja Beg Nisi i Vedran Mijić. Kroz večer su nas simpatično i samouvjereno vodili učenici Jakica, Nika i Pablo Roko. Odmah su na početku objasnili publici razlog naziva glazbeno-poetske večeri. Naime, svi su se izvođači okupili kako bi prisutnima dočarali dječji način razmišljanja i poimanja svijeta oko sebe. „Jer samo djeca znaju što hoće“, rekao je jednom Mali princ. Odrasle su zato ovom prilikom odlučili podsjetiti kako je to biti dijete.

A naša su se djeca ove večeri zaista potrudila zablistati u svojim izvedbama i pritom su iskreno uživala. Jedni su nas  obasuli veselim zvucima i iznenadili svojim spretnim prebiranjem po žicama ili tipkama svojih instrumenata, dok su nas drugi dirnuli neposrednošću i pozitivnim porukama stihova koje su izgovarali.

Vjerojatno najdojmljivija točka glazbeno-poetske večeri bio je nastup instrumentalne skupine „Nocturno“ i njihov „Soundpainting“.

Na kraju su voditelji u ime svih izvođača publici poželjeli sretan Božić te zdravu i veselu novu 2016. godinu prisjetivši se riječi koje je Malom princu uputila lisica: „Čovjek dobro vidi samo srcem. Ono bitno ne vidi se očima.“

Sanja Beg Nisi, prof.

Foto-galerija

Glazbeno-poetska večer "Tragom malog princa"
Autor: Nataša Belić, 23. 12. 2015.

Sanja Beg Nisi, prof.

Foto-galerija