« Ožujak 2024 »

Građani OŠ Nikola Tesla u Uredu pravobraniteljice za djecu
Autor: Orjana Marušić Štimac, 2. 11. 2016.

​Posjetili smo Ured pravobraniteljice za djecu u Rijeci. Primila nas je voditeljica Ureda i savjetnica pravobraniteljice gospođa Danijela Žagar. Gospođa Žagar upoznala nas je s Konvencijom o pravima djeteta i odgovarala na naša brojna pitanja. Vremena je bilo premalo za sve o čemu smo željeli razgovarati te smo odmah načelno dogovorili i naš idući susret. Vijest o našoj posjeti objavljena je i na mrežnim stranicama Ureda pravobraniteljice za djecu (www.dijete.hr). Vijest prenosimo u cijelosti.

Učenici OŠ "Nikola Tesla" u riječkom Uredu pravobraniteljice

Ponedjeljak, 24. listopada 2016.

Učenici 5. razreda Osnovne škole Nikola Tesla iz Rijeke, koji su uključeni u izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje, 24. listopada 2016. posjetili su, zajedno sa svojom voditeljicom – psihologinjom škole Orjanom Marušić Štimac, Ured pravobraniteljice za djecu u Rijeci.

U živoj interakciji s učenicima i voditeljicom, savjetnica pravobraniteljice Danijela Žagar predstavila je djeci Ured pravobraniteljice i Konvenciju o pravima djeteta te je s njima razgovarala o pravima djeteta i važnosti poštovanja prava drugoga. Učenici već raspolažu s puno informacija o pojedinim dječjim pravima te su pripremili brojna pitanja o kojima su razgovarali i pokazali velik interes, posebno o zaštiti djece od nasilja i zanemarivanja i o pravima djece koja su u sukobu sa zakonom.

Za potrebe provođenja izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj i obrazovanje u riječkim osnovnim školama, priređen je priručnik "Učenik građanin", koji je predstavljen u lipnju 2016. u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke, a tom je prilikom rečeno i da je to prvi takav priručnik za učenike u Hrvatskoj.
Izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj i obrazovanje Grad Rijeka od školske godine 2016./2017. eksperimentalno je uveo u pete razrede šest osnovnih škola: OŠ "Nikola Tesla", OŠ Podmurvice, OŠ Vežica, OŠ Trsat, OŠ-SE Dolac i OŠ-SE "San Nicolo".

Priloženi dokumenti:
DSC00313.JPG (351.33 KB)
DSC00299.JPG (343.91 KB)
DSC00302.JPG (288.22 KB)
DSC00306.JPG (285.18 KB)
DSC00305.JPG (284.05 KB)

Građani OŠ Nikola Tesla u Uredu pravobraniteljice za djecu
Autor: Orjana Marušić Štimac, 2. 11. 2016.

Učenici OŠ "Nikola Tesla" u riječkom Uredu pravobraniteljice

Ponedjeljak, 24. listopada 2016.

Priloženi dokumenti:
DSC00313.JPG (351.33 KB)