« Ožujak 2024 »

Izlet u Padovu
Autor: Karmen Turk, 29. 5. 2019.

Grupa učenika 7. i 8. razreda koji pohađaju nastavu talijanskog jezika, otputovali su u Padovu u petak 10.5.2019. Pratile su ih učiteljica biologije Asja Matešić i učiteljice talijanskog jezika Dorotea Vidaković i Gianna Mihaljević. U Padovi ih je dočekalo lijepo i toplo vrijeme pa su obišli centar grada i vidjeli najvažnije znamenitosti. Posebno ih je oduševilo jedno od najstarijih svjetskih sveučilišta „Palazzo del Bo“, drugo u Italiji i sedmo u svijetu. Na Sveučilištu su saznali puno informacija o početcima anatomije i medicine te tadašnjem načinu školovanja.

Posjetili su također Baziliku Sv.Antuna Padovanskog i Crkvu Sv. Justine koja je deveta po veličini bazilika u svijetu.

Učenici su, osim obilaska grada, imali priliku okusiti talijansku kuhinju i slastice te čuti mnoštvo zanimljivih informacija  o gradu i talijanskoj kulturi.

Foto galerija

Izlet u Padovu
Autor: Karmen Turk, 29. 5. 2019.

Foto galerija