Posjet Astronomskom centru 16. prosinca
Autor: Karmen Turk, 17. 12. 2014.

Utorak 16. prosinca u 11h učenici 8.a, 8.b i 8.c razreda su u pratnji profesora Daria Abrama i Kojanec Mladena posjetili Astronomski centar u Rijeci. Nakon uvodnog pozdrava i nekih osnovnih informacija o  zvjezdarnici voditeljice Astronomskog centra, osmaši su u planetariju pratili projekciju dokumentarnog filma koji je govorio o novim projektima i nastojanjima znanstvenika u ponovnom osvajanju Mjeseca. Saznali smo da znanstvenici različitih zemalja rade na projektu –''Google lunar x prize'' koji mora biti dovršen do 2015 godine, a podrazumijeva ponovno slijetanje na mjesečevu površinu kako bi se u budućnosti izgradila svemirska baza na Mjesecu. Tim znanstvenika koji realizira projekt biti će nagrađen u iznosu od 30 milijuna dolara!. Nakon ovog vrlo zanimljivog filma učenici su imali priliku slušati predavanje voditeljice centra sa temom ''Opasnost od sudara sa asteroidom'' iz kojeg su mogli naučiti klasificirati različita svemirska tijela, slušati o Tunguskoj eksploziji, te pogledati video zapise o posljedicama sudara manjih svemirskih objekata sa zemljinom površinom kao i ostale vrlo zanimljive sadržaje astronomije. Po završetku predavanja u 12h i 30min oduševljeni su se učenici potpisali u knjigu dojmova te autobusom vratili u školu sa željom ponovnog posjeta Astronomskom centru.

Foto galerija

Posjet Astronomskom centru 16. prosinca
Autor: Karmen Turk, 17. 12. 2014.

Foto galerija