15th International Contest of Art and Graphics “In My Homeland”

Na XV. Međunarodnom likovnom natječaju za umjetnost i grafiku "Moja domovina", sudjelovali su svi učenici LIADO-a. Cilj natječaja bio je očuvanje i razvoj nacionalnih i regionalnih umjetničkih obrazovnih tradicija. Ovogodišnje teme bile su: u mojoj domovini i žetva. Mentori su aktualizirali teme u umjetničko-obrazovnom procesu i stimulirali učenike do dubljeg razumijevanja i promišljanja o procesima koji se odvijaju u njihovom okružju.

"U mojoj domovini" tradicionalna je tema natječaja, učenici su pokušali pažljivije gledati svijet oko sebe i razmišljati o predjelima koja ih nisu ostavila ravnodušnima, nešto neobično ili već poznato.

Tema "Žetva": umjetnici su od davnina koristili slike s motivima voća, vijenaca s povrćem i voćem kao simbolima prosperiteta i bogatstva. Dobra žetva i dobrobit su pojmovi koji uvijek idu usporedo. Svaka osoba ima svoje osobne slike i sjećanja vezana uz žetvu: prva, najukusnija berba u ljetnim vikendicama, izlet na tržnicu, slavlja berbe ili obilje voća na festivalu žetve, miris džema od maline ili trešnje, pune košare šumskih bobica i gljiva ...

Na natjecanje šaljemo najzanimljivija djela koja su povezana s dječjim osobnim pojavljivanjima, iskustvima i događajima, 21 likovni rad.

5. razred, mentorica Nina Licul: EVA HAGA, GREGOR MATIĆ, MARIA ANTIĆ, MAK CVIJANOVIĆ, MAJA SUBOTIĆ, NIKA BEGIĆ, LORI NOJKOVIĆ I IVAN SKRAČIĆ

6. razred, mentorica Tea Paškov Vukojević: NORA SKEJA, SOFIA IVANČIĆ, VJERA MUŽIĆ FRBEŽAR, GABRIJEL ERSTIĆ, LUCIJA MUTISHI, FILIP ČOKLJAT I MIA SEGARIČ

7. razred, mentor Boris Herceg: KATARINA SAKIĆ, LARA MARINOVIĆ, NIKA TOMLJANOVIĆ, NIKA TONIĆ, REA ALIBAŠIĆ, DORA KOSIĆ I LOVRO KULIŠEK

8. razred, mentorica Laura Herceg: ANAI MAMIĆ, DAVID ARELIĆ i PETRA ŽAKULA

Eva Haga, 5.r.

Gregor Matić, 5.r.

Maria Antić, 5.r.

Mak Cvijanović, 5.r.

Maja Subotić, 5.r.

Nika Begić, 5.r.

Lori Nojković, 5.r.

Ivan Skračić, 5.r.

Nora Skeja, 6.r.

Sofia Ivančić, 5.r.

Vjera Mužić Frbežar, 6.r.

Gabrijel Erstić, 6.r.

Lucija Mutishi, 6.r.