Četvrtaši u Hrvatskom zagorju
Autor: Antea Juraga, 14. 5. 2023.

Dana 10. svibnja 2023. godine učenici četvrtih razreda naše škole u pratnji svojih učiteljica uputili su se u trodnevnu školu u prirodi u Hrvatsko zagorje.
Nakon nekoliko sati vožnje stigli smo do prvog odredišta Etno muzeja Staro selo Kumrovec. Učenici su u selu imali priliku vidjeti tradicijske obrte i stare kućice u kojima su ljudi obitavali.
Nakon Kumrovca odlazimo u Krapinu, gdje smu u interaktivnom muzeju saznali o pronalasku i životu krapinskog čovjeka. Prošetali smu po Hušnjakovom brdu i vidjeli nalazište krapinskog pračovjeka.
Svoj prvi dan zaokružili smo smještajem u hotelu Terme Tuhelj, kupanjem na bazenima i večerom.
Drugi dan našeg putovanja započeli smo posjetom dvorcu Trakošćan. Ondje smo svjedočili predivnoj okolini i unutrašnjosti samog dvorca gdje je dugo vremena vladala plemićka obitelj Drašković. Nakon obilaska dvorca i kupovine suvenira slijedio je polazak prema gradu Varaždinu. Nakon ručka u Varaždinu uz vodstvo vodiča obišli smo grad i njegove zanimljivosti. Pri povratku u hotel uslijedilo je kupanje i igre na bazenu, večera i ples.
Trećeg dana, nakon odjave u hotelu krenuli smo prema Donjoj i Gornjoj Stubici. Obišli smo dvorac Oršić i razgledali Muzej seljačkih buna koji se nalazi u unutrašnjosti dvorca. Posjetili smo Gupčevu lipu, fotografirali se kraj spomenika Matiji Gupcu te posjetili Spomen park Rudolfu Perešinu.
Nakon ručka i odmora u Oroslavlju uputili smo se prema Rijeci.
Sretni i puni dojmova vratili smo se u Rijeku u kasnim popodnevnim satima.