Stara Sušica 1. dio
Autor: Nataša Belić, 11. 2. 2015.

Učenici drugih i trećih razreda naše škole boravili su u periodu od 27.1. do 30.1.2015. god. u Školi u prirodi, u omiljenom dvorcu Stara Sušica. Bilo je nezaboravno.... s puno, puno snijega, zabave na svježem zraku i u dvorcu, druženja i pomalo učenja. Web novinari napisali su kratki dnevnik, a gledajući fotografije pokušajte zamisliti kako im je bilo!

1.dan

U  utorak, 27.1.2015. okupili smo se na Trgu bana Josipa Jelačića da bismo u 8:30 krenuli u dvorac  Stara Sušica, u četverodnevni boravak u Školu u prirodi. Kada smo došli upoznali smo  animatorice te doručkovali. Poslije doručka smjestili smo se u sobe. Tada smo imali slobodno vrijeme do ručka. Nakon ručka izišli smo na prvo sanjkanje u blizini dvorca, a veselju nije bilo kraja.  Došlo je vrijeme užine , a zatim slobodno vrijeme.  Poslije večere obukli smo pidžame,a li ne za spavanje već za Pidžama party. Bilo je živo i zanimljivo. Obavili smo higijenu i otišli spavati. Nakon ovog prvog uzbudljivog dana brzo je cijeli je dvorac utonuo u san !!!

Luka Jemrić , Saša Jr. Lerga

2.dan

Svi su se probudili jako rano, no neki su bili pospani pa su ostali malo dulje spavati. Otišli smo na doručak. Mmm jako fino jelo! Nakon doručka svi su otišli  u sobe pripremiti se da bi izašli van na  snijeg. Animatorice su nam pripremile malo iznenađenje. Vani nas je čekao lovac sa psom tragačem Arom. Lovac  nas je odveo duboko u šumu. Kad smo došli do pola šume lovac je pustio Aru da potraži divljač, a mi smo nastavili šetnju šumom kroz duboki snijeg.  Došli smo do mjesta gdje lovci čekaju da se pojavi divljač, do čeke. Tamo je lovac ispalio jedan hitac iz prave, pravcate puške. Već su nas jako bolile noge pa smo krenuli natrag. Došli smo u dvorac, a bili smo mokri od glave do pete. Presvukli smo se u suhu odjeću. Ručali smo i odmorili se u sobama, a nakon čega je opet slijedilo sanjkanje, grudanje, građenje...i ostale snježne radosti Kad smo se vratili u dvorac malo smo i učili. Ponovo  smo se odmorili i spremali se za  party. Tu  večer  imali smo  bal pod maskama. Bilo je lijepo i uzbudljivo.
Ovaj dan bio je lijep i jako uzbudljiv.

Vedrana Sabljić i Lana Vergić