Projekt PATHS - RASTEM
Autor: Karmen Turk, 20. 10. 2011.

Već  2. školsku godinu u našoj se školi, u 2.a razredu pod vodstvom učiteljice Mirjane Kovačić i u 2. b razredu pod vodstvom učiteljice Snježane Skitarelić, provodi program PATHS.
PATHS - RASTEM je sveobuhvatan program za promicanje emocionalne i socijalne kompetencije i smanjivanja agresije i nasilnih ponašanja u ranoj osnovnoškolskoj dobi. Kod djece promiče povećanje samokontrole, bolje razumijevanje osjećaja i emocionalnih stanja, vještine rješavanja problema u međuljudskim odnosima, bolje odnose s vršnjacima te daje poseban naglasak na razvoj samopoštovanja djece.
Mali web novinari razgovarali su s učenicima i zapisali neke njihove dojmove o "pacu":
PETAR 2.a: Učimo kako se lijepo ponašati i o semaforu kontrole.
FILIP 2.a: Semafor kontrole je semafor koji uči kako se smiriti kad si ljut i nezadovoljan.
ENI 2.a: Učimo o osjećajima koji mogu biti ugodni i neugodni.
DOMAGOJ 2.a: Svaki put na satu PATHS-a biramo Učenika dana koji na kraju dana nosi pohvalu u kojoj učenici i on sam napišu u čemu su bili dobri, a njegov posao je pomagati učiteljici i prijateljima i biti im uzor.
IVOR VID 2.b: Sviđa mi se kako učimo osjećajima i ponašanju. Volim biti učenik dana i kada sam pohvalljen.
LARA: 2.b: Ja jako volim biti učenik dana jer tada pomažem učiteljici i sjedim do nje. Sretna sam kad na kraju dana dobijem pohvale od prijatelja.

Kaja Tarin Rupčić i Hrvoje Valić 3.a

Projekt PATHS - RASTEM
Autor: Karmen Turk, 20. 10. 2011.

PETAR 2.a: Učimo kako se lijepo ponašati i o semaforu kontrole.
ENI 2.a: Učimo o osjećajima koji mogu biti ugodni i neugodni.

Kaja Tarin Rupčić i Hrvoje Valić 3.a