Posjeta spisateljice Željke Horvat - Vukelja
Autor: Dinko Benčić, 7. 2. 2012.

Dana 25. siječnja 2012. godine OŠ "Nikola Tesla" posjetila je književnica Željka Horvat Vukelja.

Osnovna škola "Nikola Tesla" imala je 25. siječnja veliku čast ugostiti našu poznatu spisateljicu Željku Horvat-Vukelja. Donosimo vam kratka izvješća o susretu iz pera naših učenika.

Tarin-Kaja Rupčić (3.a):
U posjet našoj školi došla nam je spisateljica Željka Horvat Vukelja.Pričala nam je kako je kupila svoju ljubičastu torbu. To se dogodilo kad je jednom prilikom otišla kupiti rječnik. Dok je gledala te silne debele knjige čula je da je netko zove.To je bila ljubičasta torba. Rekla je da nije bila skupa,pa nije imala izbora. Kad je izvadila iz torbe razne papire i razne časopise priča- la nam je o svome papagaju Žaku koji je jako smiješan. A onda nam je pokazala razne časopise koje je ona napisala, a meni se najviše svidjela Modra lasta.

Hana Rut Lerga (6.c):
U srijedu, 25.01.2012. u  posjet nam je došla naša poznata  spisateljica Željka Horvat-Vukelja. Doputovala je iz svoje Nove Gorice  da bi našim najmlađim učenicima predstavila književnost na   drugačiji način. Održala je nekoliko duhovitih, smiješnih i zabavnih radionica punih
rebusa, pričica i kratkih lutkarskih predstava. Posjetili smo radionicu koju je održala trećim i četvrtim razredima. Ispričala nam je priču o pužu i papigi pa i o Edneru kojemu je pravo ime Nered. Smislila je i nekoliko rebusa za naše učenike. Sve učiteljice i svu djecu Željka Horvat-Vukelja je oduševila i željeli bismo ponoviti susret s njom.

(Fotogalerija)

Dojmovi učenika:

Lara Desnica (1.b): Posjetila nas je spisateljica Željka Horvat-Vukelja. Svidjele su mi se njezine priče. Neke priče su bile smiješne, a neke tužne. Bilo nam je lijepo.

Danijel Vlah (1.b): Spisateljica Željka Horvat- Vukelja pričala nam je priče. Zadnja priča bila je najzanimljivija, a govorila je o dječaku kojem su grane rasle iz ušiju. Jako smiješno! Dobro smo se zabavili.

Pablo Roko Medija (1.a): Zanimljiva mi je bila priča o drveću koje raste iz prljavih ušiju.

Lana Milisavić Džaferović (1.a): Bili su mi super zvukovi koje je teta Željka proizvodila dok je pričala. Kreveti su hodali „Tupa – tapa, tupa – tapa“.

Tara Brleković (1.a): Bilo je smiješno i zanimljivo.

Antea Miše (1.a): Tetu Željku sam sasvim drugačije zamišljala. Baš je simpatična.

Ema Maržić (3.a): Za vrijeme našeg susreta teta Željka nam je postavljala zagonetke. Igrali smo se i novinara: djeca su pitala, spisateljica odgovarala, a učiteljice „gledale“ našu emisiju na televiziji. Zatim je na ploči nacrtala semafor i ocjenjivala znanost, poslušnost i rastanak.

Posjeta spisateljice Željke Horvat - Vukelja
Autor: Dinko Benčić, 7. 2. 2012.

Tarin-Kaja Rupčić (3.a):

Hana Rut Lerga (6.c):

(Fotogalerija)

Dojmovi učenika:

Tara Brleković (1.a): Bilo je smiješno i zanimljivo.