Karneval 2012. - Maškarana događanja
Autor: Dinko Benčić, 21. 2. 2012.

I ovog petog godišnjeg doba maškare su zavladale Osnovnom školom "Nikola Tesla."

Ples pod maskama

Na Valentinovo, 14.02.2102., u našoj školi zavladale su zaljubljene maškare. U školskoj dvorani održan je ples pod maskama za učenike od 1. do 4.razreda. Kao i obično najviše je bilo princeza, klauna, vitezova, nindža… Svi su bili zanimljivi i maštoviti, a najvažnije je da su se dobro proveli.

Mini karnevalske igre

Ove godine po prvi put su održane Mini karnevalske igre..Karnevalske

gre su sportsko – zabavna manifestacija kojoj je cilj okupljanje, natjecanje i zabava kroz karnevalsku tematiku. Natjecateljske igre obuhvaćaju spoj snage,spretnosti i logike, a povezane su sa zabavnom karnevalskom tematikom. Događaj se zbio 17.02.2012. u Boćarskom domu Podvežica.

Ekipa naše škole u sastavu od 8 učenika sudjelovala je na tom veselom i zabavnom natjecanju. Natjecali su se u nošenju kašeta, utrci kariolama, skakanju u vrećama, u trci s mrkvama,nošenju balona  i potezanju konopa.

I… zamislite… pobijedili!  Šapnut ćemo da su nam jedini protivnici bili učenici OŠ Kantrida, ali to uopće nije važno!

Pobjedničku ekipu sačinjavali su: Niko Volarić i Val Martić (3.a), Vita Pervan i Dante Rosanda (3.b), Lea Vukić, Tea Jurić i Karlo Savić (4.a) te Ena Cvijanović (4.b).

Voditelj ekipe: učiteljica Nataša Belić

Dječja karnevalska povorka

TESLINI CVJETIĆI KORZOM HODE

VESELE SE, PLEŠU

UŽIVAJU U CVIJEĆU!

MIRISNA ZEMLJA U CENTRU GRADA RIJEKE,

LAVANDE IZ TESLE – AROMATIČNE BILJKE NEKE!

LJUBIČASTI CVIJET PREDIVNO MIRIŠE

PROLJEĆE DOZIVA,

RADOSNO MU PISMO PIŠE!

MAŠKARE SU VRIJEME KOJE TESLIĆI VOLE

ULJEPŠAVAJU TRENUTKE OSNOVNE ŠKOLE!

POZDRAV OD LAVANDI

IZ TERRE AROMATICE,

UŽIVAJMO U MIRISIMA PRIRODE –

O TOME U TESLI OZBILJNO BRIGU VODE!

I ove godine bili  smo dio velike dječje karnevalske povorke koja se održala u subotu, 18. veljače 2012. na, suncem obasjanom, Korzu. Bili smo LAVANDE i širili mirise među sve one koji su nas došli vidjeti. Želja nam je bila i na taj način prezentirati naš ovogodišnji školski projekt "Terra aromatica". Već tradicionalno, dio naše grupe bili su gosti iz OŠ"Preserje" iz Preserja u Sloveniji.

(Fotogalerija)

Karneval 2012. - Maškarana događanja
Autor: Dinko Benčić, 21. 2. 2012.

Ples pod maskama

Mini karnevalske igre

Ove godine po prvi put su održane Mini karnevalske igre..Karnevalske

Voditelj ekipe: učiteljica Nataša Belić

Dječja karnevalska povorka

TESLINI CVJETIĆI KORZOM HODE

VESELE SE, PLEŠU

UŽIVAJU U CVIJEĆU!

MIRISNA ZEMLJA U CENTRU GRADA RIJEKE,

LAVANDE IZ TESLE – AROMATIČNE BILJKE NEKE!

LJUBIČASTI CVIJET PREDIVNO MIRIŠE

PROLJEĆE DOZIVA,

RADOSNO MU PISMO PIŠE!

MAŠKARE SU VRIJEME KOJE TESLIĆI VOLE

ULJEPŠAVAJU TRENUTKE OSNOVNE ŠKOLE!

POZDRAV OD LAVANDI

IZ TERRE AROMATICE,

UŽIVAJMO U MIRISIMA PRIRODE –

O TOME U TESLI OZBILJNO BRIGU VODE!

(Fotogalerija)