Donacija likovnih radova učenika OŠ "Nikola Tesla" Kliničkom zavodu za transfuzijsku medicinu
Autor: Dinko Benčić, 30. 3. 2012.

OŠ „Nikola Tesla“ nije samo mjesto gdje se obrazuju nove generacije, već i mjesto gdje se brojni mladi ljudi odgajaju u duhu humanosti i humanizma. Ništa ne govori bolje o tome od donacije nagrađenih likovnih radova naših učenika Kliničkom zavodu za transfuzijsku medicinu. Želja naših učenika bila je učiniti ponekad tjeskoban bolnički prostor ugodnijim brojnim pacijentima, ali i djelatnicima Zavoda.

Šest likovnih radova, među kojima su i oni nagrađivani na državnim i međunarodnim likovnim natječajima, donirali su učenici sedmih i osmih razreda OŠ „Nikola Tesla“ u petak, 30. ožujka Kliničkom zavodu za transfuzijsku medicinu. KBC na Sušaku posjetili su ravnateljica Škole Tatjana Bandera – Mrakovčić, profesori Mirjana Cerić i Ivan Mrakovčić te učenice 8.a razreda Andrea Jukić i Michaella Topalić. Učenice su pojasnile kako je u školi povodom Valentinova za učenike sedmih i osmih razreda bila organizirana zabava u sklopu koje je provedena humanitarna akcija na kojoj su prikupljena sredstva za opremanje slika (okviri). Učenice su ukratko predstavile OŠ „Nikola Tesla“ kao mjesto gdje se, osim redovnog nastavnog plana i programa, odvijaju brojne kulturne i društvene aktivnosti te se razvija korektna komunikacija i humani odnos prema svim ljudima. Doniranim slikama učenici bi htjeli djelatnicima i pacijentima Kliničkog zavoda za transfuzijsku medicinu prostor učiniti što ugodnijim , „da djeluju u duhu njihovih slika“. Donaciju je preuzela pročelnica sušaškog odjela Zavoda mr. sc. Nada Vukelić – Damiani izrazivši oduševljenje radovima te plemenitom idejom učenika.

Autor: Dinko Benčić, 30. 3. 2012.