Županijska smotra Građanskog odgoja - Mirisne oaze betonskih pustinja škola
Autor: Dinko Benčić, 20. 4. 2012.

Naša je škola na županijskoj smotri predstavila sve što čini kako bi prostor i okolica škole dobili mogućnost da postanu zeleniji, zdraviji i uređeniji

Drugu godinu zaredom sudjelovali smo na smotri Građanskoga odgoja. Osmaši Josip Pečarić, Lea Trinajstić, Eliza Fućak, Noa Čemeljić i Karlo Marković i sedmaši Sara Milić, Lovorka Krznarić i Edin Šećerkadić zajedno sa školskom psihologinjom Ivanom Špodnjak te nastavnicom Irenom Peić marljivo su radili na određivanju problema koji nas muči, kao i na mogućim rješenjima i planu djelovanja da bi se problem riješio.

Nakon iscrpnog istraživanja teme okoliša naše škole koji je nebrigom postao gradsko ruglo,  razradila se projektna aktivnost u osmišljavanju mijena okoliša naše škole i osvješćivanja šire lokalne, gradske i županijske vlasti i uopće u poticanju na djelovanje svih koji mogu nešto učiniti.

U pokaznu mapu priložena je ogromna dokumentacija (od novinskih članaka, dopisa do rezultata školskih anketa), izrađen je četverodijelni plakat, pripremljeni su i uvježbani govori kojima se predstavlja sve što se čini kako bi se situacija promijenila. Nastupili smo u OŠ „Vežica“ na županijskoj smotri, zajedno s ostalim osnovnim i srednjim školama Primorsko-goranske županije. Tročlana komisija zadužena za ispitivanja učenika-predstavljača te pregled mapnog sadržaja dala je pohvalne komentare na samouvjeren, kritički postavljen i kreativan nastup naših učenika. Pred nama je državna smotra koja će se održati u Zagrebu, a mi koristimo priliku zahvaliti na podršci Orjani Marušić-Štimac, našoj psihologici koja nas je prijateljski hrabrila i nastavnici Mirjani Cerić na pomoći u materijalima koji su nam itekako pomogli.

Županijska smotra Građanskog odgoja - Mirisne oaze betonskih pustinja škola
Autor: Dinko Benčić, 20. 4. 2012.