Giovanni Palatucci i Gluma - Nika i Marta opet među najboljima
Autor: Dinko Benčić, 20. 4. 2012.

U organizaciji Doma mladih na prigodnoj svečanosti u Circolu uručena su priznanja najboljim LiDraNovcima i najboljim poznavateljima hrvatskoga jezika u ovoj školskoj godini te njihovim mentorima.  Također, pročitani su i oni koji putuju na državnu smotru.

Nakon gradske i županijske razine LiDraNa odabrani su najbolji novinarski i literarni radovi te dramske skupine i pojedinci koji su predloženi za državnu razinu susreta hrvatskih osnovnoškolaca u literarnom, dramskom i novinarskom izričaju. Među najboljima su i naše učenice: Marta Radić, 8.c, koja je napisala novinarski rad o Giovanniju Palatucciju, riječkom Schindleru, i Nika Nikolac, 8.b, koja je napisala pjesmu „Gluma“. Martinina mentorica je profesorica Sanja Beg Nisi, a Nikina profesorica Irena Peić. Bili smo sretni kada smo saznali da je na državnu razinu pozvana Nika Nikolac. Bravo, cure!

Giovanni Palatucci i Gluma - Nika i Marta opet među najboljima
Autor: Dinko Benčić, 20. 4. 2012.