Čep po čep - eto kolica!
Autor: Dinko Benčić, 20. 4. 2012.

Kada smo dobili informaciju da je Društvo mutiple skleroze PGŽ organiziralo akciju sakupljanja plastičnih čepova s ciljem nabave invalidskih kolica za svoje članove u potrebi, nismo dvojili ni časa – mi smo uvijek za akciju!

Tijekom zadnjih mjeseci pružila nam se prilika da opet surađujemo s Društvom multiple skleroze naše županije. Već smo u proteklim godinama sudjelovali na svečanosti otvorenja njihove umjetničke galerije (gitaru je svirala Košuta Estera Lerga), ali i na radionicama izrade s glinom.

Ove godine Društvo provodi akciju sakupljanja plastičnih čepova kako bi se nabavila potrebna invalidska kolica. Da bi se kolica nabavila, potreban je veliki broj čepova i akcija se provodi po cijelome gradu. I mi u školi imamo prostor gdje skupljamo čepove. Do sada smo skupili više od pet velikih crnih vreća – u sakupljanju sudjelujemo svi: učenici, učitelji i roditelji, bake i djedovi, prijatelji i svo osoblje škole. Svakih deset dana odnosimo čepove u prostorije Društva koje se nalazi u Kružnoj ulici. Dočekaju nas s osmjehom i uvijek nas počaste i zahvale nam. Broj sakupljenih čepova raste iz dana u dan i mi se nadamo da će uskoro u Rijeku stići željena invalidska kolica.

Čep po čep - eto kolica!
Autor: Dinko Benčić, 20. 4. 2012.