U Osnovnoj školi "Nikola Tesla" održana promocija XXX. Olimpijskih igara u Londonu
Autor: Dinko Benčić, 27. 4. 2012.

U petak su učenici OŠ “Nikola Tesla“ prisustvovali predstavljanju ovogodišnjih londonskih Olimpijskih igara. Promocija je održana u prostorijama škole te je uključivala izložbu makete olimpijskog parka “Queen Elizabeth“ i popratno predavanje.

On Friday, students of the “Nikola Tesla“ Elementary School participated on a promotion of the 2012 London Olympic Games. The promotion, held in the “Nikola Tesla“ School, included an exhibition of the “Queen Elizabeth“ Olympic Park model and an appropriate presentation of the Olympic Games.

U petak, 27. travnja, 2012., u našoj školi je održana promocija ovogodišnjih londonskih Olimpijskih igara. Događaj je uključivao izložbu zanimljive makete olimpijskog parka „Queen Elizabeth“ u Londonu te popratnih materijala na temu Olimpijskih igara, olimpizma i paraolimpizma. Na sva dodatna pitanja odgovarala je stručnjakinja iz Londona Felicity Scott. Popratnu prezentaciju vodio je Peter Hopwood, suradnik britanskog veleposlanstva u Hrvatskoj. U potpunosti prilagođena uzrastu publike, prezentacija je upoznala naše sedmaše i osmaše s najvažnijim značajkama i posebnostima ovogodišnjih Olimpijskih igara te s pozitivnim vrijednostima olimpizma i paraolimpizma.

Nakon prezentacije uslijedio je kviz na kojemu je znanje najpažljivijih i najbržih učenika nagrađeno prigodnim nagradama. Osim sedmaša i osmaša, kojima je prezentacija primarno bila namijenjena, izložbu i maketu olimpijskog parka su naknadno imali prilike razgledati i svi ostali zainteresirani učenici. Interaktivan, motivirajući i dinamičan događaj je pobudio zanimanje učenika te proširio njihove vidike i znanje o Olimpijskim igrama.

On Friday, April 27th, 2012, our school hosted a promotion of the following London Olympic Games. The event included an interesting exhibition of the “Queen Elizabeth” Olympic Park model, along with other exhibits on the theme of Olympics and Paralympics. All additional questions were answered by Ms. Felicity Scott, an expert from London. A following presentation was held by Mr. Peter Hopwood, an associate of the British Embassy in Croatia. Completely adapted to the audience age-group, the presentation introduced our seven- and eight-graders to the most relevant characteristics of the 2012 Olympic Games, as well as with the general positive values of Olympics and Paralympics.

After the presentation, our students participated in a quiz, which awarded their knowledge, speed and attention with appropriate prizes. Besides our seven- and eight-graders, for whom the presentation was primarily intended, all other interested students also had the opportunity to see the exhibition and the Olympic Park model. The interactive, motivating and dynamic event raised interest of the students, as well as expanded their views and knowledge about the Olympic Games.

(Fotogalerija)

Autor: Dinko Benčić, 27. 4. 2012.

(Fotogalerija)