Marko Gačić: Sve se može kad se hoće
Autor: Dinko Benčić, 12. 5. 2012.

Našu školu pohađa i jedriličarski prvak Marko Gačić. Prenosimo Vam njegovu priču o sebi, njegovim interesima i uspjesima.

Odličan sam učenik 7. a razreda i aktivan jedriličar. Upravo odlazim u Italiju i Nizozemsku na međunarodnu regatu u timskom jedrenju  kao vođa ekipe (Team Leader). Ostvario sam mnoge rezultate u jedrenju, a moji dosadašnji najveći uspjesi su:

Jedrenje - aktivno

Od sezone 2008. licencirani sam natjecatelj (kadet) u klasi Optimist i najzapaženiji rezultati su mi:

• 3. mjesto na Ekipnom prvenstvu RH 2010.
  •  plasman u zlatnu skupinu, odnosno plasman za medal race na 17. svjetskom mitingu klase Optimist – Riva del Garda 2010.
  •  3. mjesto na Otvorenom prvenstvu Austrije 2011.g. u ekipnom jedrenju
  • aktualni sam državni prvak u ekipnom jedrenju.

U tekućoj sezoni (2012.) predstavljat ću boje RH na Otvorenom prvenstvu Sjeverne Amerike, a i na mnogim drugim velikim internacionalnim regatama. Ušao sam u izbor za reprezentaciju RH koja će sudjelovati na Europskom prvenstvu u flotnom jedrenju te se nadam izboru  za nastup na Europskom prvenstvu u ekipnom jedrenju.

Jedrenje - rekreacija

Sudjelujem na regatama krstaša u klasi Open od predškolske dobi . Najzapaženiji rezultati su mi 6. mjesto na Barcolani 2008. (jednoj od najbrojnijih svjetskih regata krstaša) i pobjeda na Fiumanki 2009., oboje na MAXI krstašu Shinning Umago Maxi.

24 sata regatnog dana

Moj regatni dan (kriterijske regate u prosjeku traju 3 uzastopna dana ili duže) izgleda ovako: buđenje u 7 sati, doručak u 8 sati, odlazak u regatni centar, priprema barke i oblačenje opreme, u 9,30 izlazak na more ( jedrenje 3 do 4 regatna plova), u 17 sati povratak na kopno, pranje i raspremanje barke, presvlačenje i pranje opreme, u 19 sati je povratak u apartman i vrijeme za večeru; zatim slijedi kupanje, učenje (u apartmanu nas prosječno bude šestero od čega se njih pet svađa i tuče) te druženje.

Moram priznati da nije nimalo lako, ali s veseljem jedrim i uspješno savladam školsko gradivo. Najveća podrška mi je moja mama, a bez podrške ravnateljice, razrednice i ostalih profesora koji mi izlaze ususret oko obavljanja mojih školskih obaveza u ekstra terminima, ovako ozbiljno bavljenje sportom ne bi mi bilo moguće.

Marko Gačić, 7.a

Marko Gačić: Sve se može kad se hoće
Autor: Dinko Benčić, 12. 5. 2012.

Jedrenje - aktivno

• 3. mjesto na Ekipnom prvenstvu RH 2010.
  •  3. mjesto na Otvorenom prvenstvu Austrije 2011.g. u ekipnom jedrenju
  • aktualni sam državni prvak u ekipnom jedrenju.

Jedrenje - rekreacija

24 sata regatnog dana