Ekskurzija 8. razreda
Autor: Dinko Benčić, 8. 6. 2012.

Donosimo Vam izvješće s ovogodišnje ekskurzije osmih razreda na srednjodalmatinske otoke Hvar i Brač iz pera učenice Marte Radić (8. c).

U utorak 29.5. (iliti u srijedu 30.5. ujutro),točno u ponoć krenuli smo sa Jelačićevog trga na nezaboravno putovanje. Noć smo proveli u busu i kao što smo očekivali,uopće se nismo naspavali. U Split smo stigli u ranim jutarnjim satima i nakon sat vremena slobodno u Splitu, ukrcali smo se na trajekt za Hvar. Isti dan stigli smo u sam grad Hvar, smjestili se u hotel "Amfora", poručali uz švedski stol, okupali se u bazenima hotela i razgledali grad. Nakon večere još smo jednom prošetali Hvarom, ali smo bili preumorni da bismo se posebno zabavili.

U četvrtak smo razgledali Stari Grad i brodom se uputili do Brača. Kupali smo se na plaži Zlatni Rat. Navečer smo imali organiziran disco na kojem smo izabrali kralja i kraljicu ekskurzije. U petak smo se i odmorili i zabavili. Cjelodnevni izlet brodom na Paklene otoke, skakanje u more s broda, kupanje na predivnoj plaži, ručak na brodu, sunčanje i odmaranje… Navečer smo se morali spakirati, ali smo i prošetali gradom Hvarom što je ovaj put bilo puno zabavnije.

(Fotogalerija)

U subotu smo se jako rano ustali u krenuli prema Splitu. Tamo smo uz vodstvo simpatične vodičkinje obišli Dioklecijanovu palaču i grad Split. Nakon ručka u pizzeriji krenuli smo prema Smiljanu. Posjetili smo Memorijalni centar „Nikola Tesla“. Živi i zdravi, sretni, ali i tužni što je ekskurzija završila, vratili smo se u Rijeku.

Pripremila: Marta Radić 8.c

Ekskurzija 8. razreda
Autor: Dinko Benčić, 8. 6. 2012.

(Fotogalerija)

Pripremila: Marta Radić 8.c