Prvo natjecanje uživo nakon korone za mlade robotičare iz Osnovne škole Nikola Tesla
Autor: Antea Juraga, 16. 2. 2023.

Dana 16. veljače učenici 5. razreda sudjelovali su u prvom fizičkom natjecanju iz robotike u Osnovnoj školi Kostrena. Natjecanje je organizirala IRIM grupa pod nazivom Croatian Makers Liga. Tokom prošle tri godine zbog epidemiološke situacije učenici su bili prisiljeni natjecati se preko interneta iz svojih škola. Ove godine smo se napokon mogli ponovno družiti i izmjenjivati iskustva s drugim školama i učenicima iz regije. U OŠ Kostrena su nas toplo dočekali i lijepo ugostili. Učenici su se družili te stvorili nova poznanstva. Učenici koji su predstavljali našu školu su: Grgur Ivan Jurak te Vita Justić iz 5.a razreda i Bartol Krklješ te David Radmanović iz 5.b razreda uz vodstvo mentora Arijana Mačkića i Nenada Trinajstića.

Autor: Antea Juraga, 16. 2. 2023.