Matematika u mom gradu - međurazredno natjecanje
Autor: Jelena Kralj-Smirčić, 16. 3. 2023.

Da matematika može biti izazovna i jako zabavna uvjerili su se učenici 6.a, 6.d, 7.b i 7.c razreda sudjelujući u završnim aktivnostima projekta „Matematika u mom gradu“. Učenici 6.a i 6.d razreda (Neo Fak, Leon Ivić, Marko Gojković, Ruben Mička i Ivan Nekić) su pod mentorstvom učiteljice matematike Jelene Kralj-Smirčić i u suradnji s profesorom matematike Damirom Pernjakom osmislili matematičke zadatke u kojima su povezali gradivo koje su savladali na matematici sa riječkom arhitekturom i prošlošću.

Zadaci oblikovani kao Escape room od 20 vrlo zanimljivih zadataka proveli su učenike kroz razne događaje i povijesne građevine.

Međurazredno natjecanje provedeno je 14. 3. 2023., na dan koji je matematičarima poznat kao Dan broja pi. Učenici su zadatke rješavali u ekipama od po dva učenika. Za svaku ekipu osiguran je po jedan tablet kako bi mogli pristupiti zadacima Escape rooma u digitalnom obliku.

Najuspješniji učenici osvojili su prigodne medalje koje su printane na školskom 3D printeru.

Ako želite doživjeti uzbuđenje koje su proživjeli naši natjecatelji možete se i vi okušati u rješavanju ovih zadataka koji su dostupni na https://bit.ly/matgradri ili pokrenite zadatke pomoću QR koda:

Najuspješnije i nagrađene ekipe učenika 6. razreda su Niko Klaričić i Sara Šafari, te Petra Barić i Natali Šimanić.

Do samog kraja došle su sljedeće ekipe učenika 7. razreda:

1. Tin Čokljat i Domagoj Lovrić

2. Matea Bukša i Neva Glumac

3. Niko Kanjer i Anastasia Tomljanović

4. Anđela Maslać i Dora Šegota

Najuspješnijim učenicima čestitamo na ostvarenom uspjehu, a svim ostalima na trudu!

Matematika u mom gradu - međurazredno natjecanje
Autor: Jelena Kralj-Smirčić, 16. 3. 2023.

Do samog kraja došle su sljedeće ekipe učenika 7. razreda:

1. Tin Čokljat i Domagoj Lovrić

2. Matea Bukša i Neva Glumac