Obilježili smo Dječji tjedan
Autor: Kristian Iskra, 9. 10. 2012.

„Je li Internet siguran medij?“

Učenici 6.c razreda u Centru tehničke kulture uspješno debatirali o sigurnosti interneta

Povodom Dječjeg tjedna učenici 6.c razreda naše škole s razrednicom Sanjom Beg Nisi 4. su listopada posjetili Centar tehničke kulture. Tamo je za učenike viših razreda osnovnih škola organizirana debata pod naslovom „Je li Internet siguran medij?“.

Nakon uvodnih riječi profesorice informatike Milice Maćešić o internetu i sigurnosti njegova korištenja, učenicima je osnovna pravila debatiranja objasnila studentica Filozofskog fakulteta Marija Gujević.

Iako se do tada nisu imali prilike okušati u debati, mnogi su se učenici prijavili za sudjelovanje u njoj pa su se tako u afirmacijskoj grupi našle dvije učenice 8. razreda OŠ Grivica te Dino Skitarelić iz 6.c, dok su njegovi kolege iz razreda Tin Glavan, Monika Nulleshi i Nika Tomljanović predstavljali negacijsku grupu.

Voditeljica debate usmjeravala je učenike u debatiranju i objašnjavala redoslijed i način debatiranja, a oni su se vrlo dobro snašli u potpuno novom načinu komuniciranja. Treba pohvaliti i nekoliko učenika iz publike, osobito Petru Jagičić i Almu Hasani, jer su svojim pitanjima i komentarima obogatile ovu debatu.

Na kraju devedesetominutnog druženja obje su voditeljice susreta pohvalile i afirmacijsku i negacijsku grupu te proglasile nerješeni rezultat, no nismo se mogli oteti dojmu kako su, iako mlađi, učenici naše škole vrlo spretno i s mnoštvom argumenata dominirali debatom.

Je li Internet siguran medij? On to svakako može biti, no na svima nama je, a osobito na mladima, da naučimo pravila korištenja interneta i da se što više educiramo kako bismo na taj način iskoristili sve pozitivne strane tog medija – poruka je koju smo dobili u Centru tehničke kulture.

Obilježili smo Dječji tjedan
Autor: Kristian Iskra, 9. 10. 2012.

„Je li Internet siguran medij?“