Obilježen Svjetski dan djeteta
Autor: Kristian Iskra, 22. 11. 2012.

„Različitost je zajednička baš svima“

Učenici šestih razreda naše škole pogledali reviju filmova s tematikom prava djece i mladih

Četvrti po redu Festival o pravima djece održan je 20. studenoga u CineStaru u Rijeci. Učenici 6.a, b i c razreda naše škole u pratnji svojih razrednika odazvali su se pozivu na besplatnu projekciju  koja je uključivala blok od deset kratkih dječjih filmova filmskih družina iz cijele Hrvatske. Svi filmovi na neposredan ili posredan način progovaraju o pravima djece i mladih. Festival o pravima djece poseban je po tome što je prvi i jedini u Hrvatskoj u potpunosti inkluzivan jer su svi filmovi prilagođeni osobama s oštećenjem vida/ sluha. Slijepe i slabovidne osobe služe se slušalicama kako bi pratile naraciju filmova, dok su za osobe s oštećenjem sluha svi filmovi titlovani.

Čovječanstvo duguje djetetu ono najbolje što mu može pružiti, jedno je od osnovnih načela Deklaracije o pravima djeteta što ju je Glavna skupština Ujedinjenih naroda jednoglasno usvojila 20. studenoga 1959. godine.

Obilježen Svjetski dan djeteta
Autor: Kristian Iskra, 22. 11. 2012.

„Različitost je zajednička baš svima“