Posjet Caritasovom domu - Dom sv. Ane
Autor: Kristian Iskra, 13. 12. 2012.

Učenici naše škole na prijedlog i u organizaciji vjeroučiteljica Kristine Zubalj i Tomislave Milušić sakupljali su higijenske potrepštine za štićenike Doma sv. Ane.

Vijeće učenika naše škole u pratnji vjeroučiteljica, ravnateljice i psihologinje škole koja je svojim vozilom dostavila sve prikupljeno 11.12.2012. posjetilo je prostore „Caritasa“ Rijeka gdje su ih  ravnateljica Doma, časna Suzana Samardžić i socijalna pedagoginja Marina Kocijan upoznale s radom Doma, provele kroz neke zanimljive prostorije u „Caritasu“ i odgovarale na naša pitanja.

A komentar učenika najbolje je dala Lucija:

Posjet Caritasovom domu

Dana 11.12.2012. vijeće učenika sa vjeroučiteljicama okupilo se u predvorju škole i sa Trga bana Josipa Jelačića krenuli u Caritasov dom Škurinje. Caritasov dom nalazi se na Škurinjama pored crkve sv. Ivana Krstitelja.

Proveli su nas kroz dom nakon čega smo otišli u jednu sobu gdje smo pričali o ljudima koji su u domu sv Ana i zašto su u domu. Nismo saznali gdje se nalazi dom sv. Ana jer je to tajna, ali saznali smo da se ljudi u domu sv. Ana zadržavaju  do godinu dana, a po potrebi i više.Vidjeli smo i sobu u Caritasu gdje se djeca nalaze sa svojim roditeljima, a sa strane gledaju ih djelatnici doma te po potrebi i policija.

Na povratku smo im dali higijenske potrepštine koje smo svi zajedno skupljali. Dobili smo veliko HVALA za sve!

Lucija Guščić 4.a

Sve slike možete pogledati u ovoj galeriji.

Posjet Caritasovom domu - Dom sv. Ane
Autor: Kristian Iskra, 13. 12. 2012.

A komentar učenika najbolje je dala Lucija:

Posjet Caritasovom domu

Lucija Guščić 4.a

Sve slike možete pogledati u ovoj galeriji.