Susret dječjih župnih zborova iz župa Riječke nadbiskupije
Autor: Kristian Iskra, 20. 12. 2012.

Doček Betlehemskog svijetla i susret dječjih župnih zborova iz župa Riječke nadbiskupije održao se 16. prosinca u 15 sati u kapucinskoj crkvi na Žabici.

Susret se održava već dvanaestu godinu za redom na treću nedjelju došašća, koja je ujedno i obljetnica ređenja riječkog nadbiskupa.

Župni dječji zbor iz crkve Uznesenja BDM se po prvi put okupio u jesen 2009. u župi Uznesenja BDM. Djeluje povremeno, najviše je prvopričesnika.

Okupljaju se subotom, po potrebi se uključe u nedjeljno slavlje euharistije s pjesmom.

Članovi zbora su učenici OŠ „Nikola Tesla“.

Uz druženje u školi i vikednom u župi razvijaju dublja prijateljstva i osjećaj zajedništva. Izveli su pjesmu „Rodio se kralj“, autor skladbe Ante Zubović.

Vjeroučiteljica prvopričesnika je Kristina Zubalj, a voditeljica zbora je Magistra primarnog obrazovanja Sunčica Gačić.

Susret dječjih župnih zborova iz župa Riječke nadbiskupije
Autor: Kristian Iskra, 20. 12. 2012.

Članovi zbora su učenici OŠ „Nikola Tesla“.