Predbilježbe za upis u 1. razred šk. god. 2011./2012.
Autor: Karmen Turk, 15. 2. 2011.

Poštovani roditelji,

Ured državne uprave u Primorsko-goranskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Odsjek za prosvjetu i kulturu  obavještava roditelje djece rođene

od 01. travnja 2004. godine do 31. ožujka 2005. godine da su kao roditelji odnosno staratelji dužni na vrijeme upisati dijete u osnovnu školu.

PREDBILJEŽBE će se u našoj školi provoditi po slijedećem rasporedu

od 21. do 25. veljače 2011.g

12.00 - 13.30h  i  16.00 - 18.00h

Prilikom predbilježbi roditelji djece školskih obveznika te djece za koju roditelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis daju na uvid:

• izvornik ili presliku rodnog lista;
  • osobnu iskaznicu roditelja ili uvjerenje o mjestu prebivališta odnosno boravišta;
  • mišljenje dječjeg vrtića, ako ga je dijete pohađalo;
  • presliku rješenja o odgodi upisa u šk.god. 2010./2011.;
  • rješenje nadležnog Centra za socijalnu skrb o ostvarivanju prava iz socijalne skrbi, ako je riječ o djetetu s teškoćama u razvoju.

Roditelj koji želi ostvariti pravo na prijevremeni upis u osnovnu školu djeteta koje do 31. ožujka 2011. godine nije navršilo šest godina života, može podnijeti zahtjev za uvrštenje u "Popis djece dorasle za upis u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2011./2012. "Uredu državne uprave u Primorsko-goranskoj županiji, Službi za društvene djelatnosti, Odsjeku za prosvjetu i kulturu na adresu: Rijeka, Riva 10, odnosno prema mjestu stanovanja nadležnim ispostavama Ureda u Crikvenici, Čabru, Delnicama, Krku, Malom Lošinju, Opatiji, Rabu te Vrbovskom.

Uz zahtjev za prijevremeni upis, roditelj prilaže:

1. presliku rodnog lista;

2. presliku osobne iskaznice roditelja ili uvjerenje o mjestu prebivališta odnosno boravišta;

3. Presliku mišljenja dječjeg vrtića, ako ga je dijete pohađalo.

UPIS DJECE U ŠKOLU DRUGOG UPISNOG PODRUČJA

Pravo roditelja, odnosno skrbnika da školskog obveznika upiše u školu kojoj po upisnom području ne pripada ograničeno je mogućnostima pojedine škole.

Roditelj odnosno staratelj izvršit će predbilježbu djeteta u osnovnoj školi najbližoj mjestu stanovanja, odnosno prijavljenog prebivališta ili boravišta. O upisu djeteta u školu drugog upisnog područja odluku donosi škola u koju roditelj želi upisati dijete, tijekom upisa i nakon upisa u mjesecu lipnju, a u dogovoru sa školama.

Predbilježbe za upis u 1. razred šk. god. 2011./2012.
Autor: Karmen Turk, 15. 2. 2011.

Poštovani roditelji,

PREDBILJEŽBE će se u našoj školi provoditi po slijedećem rasporedu

od 21. do 25. veljače 2011.g

12.00 - 13.30h  i  16.00 - 18.00h

• izvornik ili presliku rodnog lista;
  • mišljenje dječjeg vrtića, ako ga je dijete pohađalo;
  • presliku rješenja o odgodi upisa u šk.god. 2010./2011.;

Uz zahtjev za prijevremeni upis, roditelj prilaže:

1. presliku rodnog lista;

3. Presliku mišljenja dječjeg vrtića, ako ga je dijete pohađalo.

UPIS DJECE U ŠKOLU DRUGOG UPISNOG PODRUČJA